Yükleniyor Fuarlar
  • Bu fuar geçti.

Maden-Tek Fuarı

Maden Endüstrisi Teknoloji Günleri Fuarı

 20 Eylül 2022 @ 10:00 - 21 Eylül 2022 @ 18:00    Ankara

:

Maden-Tek 2022 – Maden Endüstrisi Teknoloji Günleri Fuarı 20-21 Ekim’de Ankara Meyra Palace Otel’de sektörün ilgilileriyle buluşuyor.

Ertelendi

Maden-Tek Fuarı ileri bir tarihe ertelenmiştir. Fuarın yeni tarihi belli olduğunda fuarlist.com'da açıklanacaktır.

Fuar Detayları

MADENCİLİK ENDÜSTRİSİNDE TEKNOLOJİ GÜNLERİ

“Geleceğin Teknolojisi Türk Madencisi ile Buluşuyor”

NEDEN İLERİ TEKNOLOJİ?

Enerji maliyetlerinin yükseldiği, yüksek dereceli cevherlerin daha az üretildiği, kar marjlarının daraldığı günümüz madencilik üretim ortamında; ileri teknolojinin gerekliliği madencilik şirketlerinin değişime uyum sağlayabilmeleri için daha akıllı, daha güvenli daha hızlı olmaları ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.

İnsanın var olduğu günden bu yana gelişen, çağlara bile adını veren madencilik sektöründe son yıllarda; dünyada olduğu gibi ülkemizde de Endüstri 4.0, Akıllı Madencilik (smart mining), Dijital teknolojiler, İleri Analitik, Nesnelerin İnterneti (IoT), Veri Analitiği, Süreç Optimizasyonu gibi kavramlar konuşulmaya ve farklı boyutlarda kullanılmaya başlandı.

Madencilik Endüstrisindeki ana eğilimlere;

Ortalama cevher derecesinin sürekli olarak azalması,
Daha düşük tenörlü, büyük ve kaliteli maden yataklarının işletilme zorunluluğu,
Yeni işletmelerin açık ocaklardan daha çok yeraltı madenlerine yönelmek zorunda kalışı,
Sağlık, Güvenlik ve zorlu ortamlarda çalışma zorunluluğunun artışı,
Çevresel bakış bilincinin yükselmesi,
Nitelikli personel eksikliği,
CAPEX verimliliğinin ve OPEX’in azalışı
sonucunda;

Organizasyon ve süreç optimizasyonu,
Standardizasyon,
Artan cevher geri kazanımı,
Kaynak Verimliliği ve Güvenilirlik,
Operasyonel mükemmellik beklentileri,
Veri analizi sonucu ekipman otomasyonu ve sistem yönetimi,
Global tesislerin uzaktan, merkezi operasyonları,
Açık otomasyonlu standart modüler tasarım,
Çevre korumaya daha fazla odaklanma
ve diğer konularda dijital çözüm modülleri ve ileri teknolojiler geliştirilmiştir.

İLERİ TEKNOLOJİ İLE MADENCİLİĞİN KAZANIMLARI:

İşletmeler için yukarıda sayılanların tümünü içeren dijital yolculuk; uzun süreli faydalar, yenilikçi fikirler, kurumun ve personelin yetkinleşmesi, düşük maliyet, daha kaliteli üretim, verim artışı, rekabetçilik kazanmak anlamına gelmektedir. Dijitalleşme, günümüzde tüm işletmeleri benzersiz bir hızla dönüştürürken, bir yandan önemli fırsatlar sunuyor, diğer yandan bir takım problemleri ve zorlukları beraberinde getiriyor. Bunların çözümü de İleri analitik ve Nesnelerin İnterneti kullanılması ile mümkün olmakta ve dünya standartlarında somut ve uzun süreli etkili sonuçlar alınmaktadır.

NEDEN TEKNOLOJİ GÜNLERİ?

Dünyada yoğun olarak tartışılan ileri teknoloji ve endüstri 4.0 konularının ülkemizde de gündeme gelmesi için, Türkiye’nin Madencilik ve Yerbilimleri Dergisi “Madencilik Türkiye” tarafından 20-21 Eylül 2022 tarihlerinde Ankara Meyra Palace Hotel salonlarında Maden-Tek 2022 – Maden Endüstrisi Teknoloji Günleri düzenlenecektir.

Maden-Tek 2022 – Maden Endüstrisi Teknoloji Günleri ile, teknoloji transferini ve inovasyonu teşvik eden faaliyetlerde işbirliği yapılması, dış ülke şirketlerinin yenilikçi gücü ve faaliyetlerinin ülkemiz madencilik sektöründe tanıtılması, madencilik sektöründeki teknolojik zorluklarla ilgili stratejik işbirliğini sağlayacak faktörlerin belirlenip, bilgi alışverişinden karşılıklı yararlanmak amaçlanmaktadır. Etkinliğe, teknoloji ve hizmet üreten firmalar ile teknolojiyi yoğun olarak kullanan yerli kuruluşlar ve dış ülke madencilik sektör temsilcilerinden katılımlar olacaktır.

TEKNOLOJİ GÜNLERİNE KATILACAKLAR:

Maden-Tek 2022 – Maden Endüstrisi Teknoloji Günleri’ne aşağıdaki alanlarda yazılım ve ileri teknoloji ürün ve hizmet sağlayıcıları ve kullanıcıların katılımı davet edilmektedir: Madenciliğin her alanında, dijital çözümler ve veri analitiği, nesnelerin interneti, optimizasyon, yönetim, arama (sondaj, jeofizik, analiz v.b.), modelleme, ölçüm, görüntüleme ve haberleşme teknolojileri, çevre ve İSG, üretim, lojistik, alt yapı, makine ekipman ve cevher zenginleştirme de ileri teknolojiler.

Ayrıca, kamu kurumları, üniversiteler, teknokentler, madencilik ve teknoloji alanında faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları da bu sürecin paydaşları olacaktır.

—————

Sponsorluk ve Katılım için İletişim: Mayeb Basın Yayın Ltd. Şti.

Telefon: 0312 482 18 60

Mail: info@maden-tek.com

Fuar Konusu

Endüstri 4.0, Akıllı Madencilik, Madencilik Sektöründe Dijital Teknolojiler, İleri Analitik, Nesnelerin İnterneti(IoT), Veri Analitiği, Süreç Optimizasyonu, Dijital Çözümler ve Veri Analitiği, Nesnelerin İnterneti, Optimizasyon, Yönetim, Sondaj, Jeofizik, Analiz, Modelleme, Ölçüm, Görüntüleme ve Haberleşme Teknolojileri, Çevre ve İSG, Üretim, Lojistik, Alt Yapı, Makine/ Ekipman

Diğer Bilgiler

Fuara katılımcı ya da ziyaretçi olmak için fuar resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Fuar Resmi Sitesi instagram facebook twitter youtube  


Maden-Tek

Detaylar

Başlangıç:
20 Eylül 2022 @ 10:00
Bitiş:
21 Eylül 2022 @ 18:00
Fuar Kategori:
Website:
https://www.maden-tek.com

Hangi Şehirde?

Ankara

Organizatör

Afanya Fuarcılık
Telefon:
(0312) 496 44 01
E-posta:
info@afanya.com.tr
Website:
http://www.afanya.com.tr

Nerede?

Meyra Palace

İlgili Fuarlar

Yorum Bırakın

Avatar