Yükleniyor Fuarlar
  • Bu fuar geçti.

Potato Days Turkey

Patates Günleri Türkiye | Türkiye Patates Fuarı

 23 Ağustos @ 10:00 - 25 Ağustos @ 19:00    Konya

: /

Türkiye’nin ilk ve tek patates fuarı olan Patates Günleri Türkiye Konya Karaömer Fuar Alanı’nda düzenlenecek.

Fuar Detayları

Açık alan uygulamalı tarım fuarcılığı ile Türkiye’yi tanıştıran DLG Fuarcılık’tan patates sektörüne özel yepyeni bir konsept daha; POTATO DAYS TURKEY !
Bugüne kadar pek göz önünde olmayan fakat üreticisinden, sektöre girdi sağlayan firmalara kadar, her paydaş için diğer ürünlere göre karlılığı yüksek olan stratejik bir ürün olan patatesin tüm yönleri ile ele alınacağı; Türkiye’ de ilk ve tek patates özel fuarı POTATO DAYS TURKEY Türkiye ve Ortadoğu’ da ki üreticileri 13-15 Ağustos 2020’da Konya’da bir araya getirecek…

2006 yılından beri DLG tarafından 4 ülkede dönüşümlü olarak düzenlenen POTATO EUROPE Avrupa’daki patates sektörünü bir araya getiren tek organizasyondur. Organizasyon düzenlendiği ülkelerde değer gören; ziyaretçilerine yenilik ve teknoloji bakımından katkı sağlayan projelerin başında gelmektedir.
Dünya tarım sektörü tarafından takip edilen Potato Europe, 2020 yılında Türkiye’de!

Ülkemizde her geçen gün artan önemi ve stratejik değeri ile ön planda olan patates tarımı; ülke ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağlamaktadır. Ülkemizde 1,45 milyon dekar patates ekimi yapılmakta ve 4,5 milyon ton patates üretimi gerçekleştirilmektedir. Patates ülkemiz için en önemli bitkilerden birisi olup buğday, şeker pancarı, arpa ve domatesten sonra en fazla üretilen beşinci üründür.

Fuar Konusu

Patates İle İlgili Toprak İşleme, Ekim, Hasat, İlaç, Tohum, Gübre

Fuar Sektörü

Tarım Fuarları

Diğer Bilgiler

Fuara katılımcı ya da ziyaretçi olmak için fuar resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Fuar Resmi Sitesi instagram facebook twitter youtube  


Patates Günleri Türkiye Potato Days Turkey Türkiye Patates Fuarı

Detaylar

Başlangıç:
23 Ağustos @ 10:00
Bitiş:
25 Ağustos @ 19:00
Fuar Kategori:
,
Website:
https://potatodaysturkey.com/

Hangi Şehirde?

Konya

Organizatör

DLG Fuarcılık

Yorum Bırakın

Avatar