Yükleniyor Fuarlar
  • Bu fuar geçti.

Tüm Fuarlar

Kocaeli Kitap Fuarı

 27 Nisan 2020 @ 09:30 - 5 Mayıs 2020 @ 21:30    Kocaeli

:

12. Kocaeli Kitap Fuarı 27 Nisan- 5 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli Uluslarası Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Fuar Detayları

Kocaeli Kitap Fuarı’na bu yıl 490 yayınevi katılıyor. Fuarda 750’nin üzerinde etkinlik sizi bekliyor.
Geçmişin kültürel birikimini bugünden yarına taşımak ancak kitaplarla mümkün olur. “Gençlerini kitapla beslemeyen milletlerin sonu acıdır.” demiş Ovidius. Bizler bu bakış açısıyla, çocuklarımızın düşünce dünyalarını zenginleştiren, medeniyet tasavvurlarını genişleten ve toplumsal bilinci yüksek, donanımlı insanlar olarak yetişmelerini sağlamak için kültürel yatırımlara öncelik veriyoruz. Ülkemizdeki pek çok kitap fuarına model olan Kocaeli Kitap Fuarı’yla hem Kocaeli şehrimizin hem de bölgenin sosyalkültürel kalkınmasına önemli katkılarda bulunduk. Şimdi de 11.sini düzenlediğimiz Kocaeli Kitap Fuarımızda siz değerli kitap dostlarıyla yeniden buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu yıl da ülkemizin önemli şair, yazar, sanatçı ve entelektüellerini fuarımızda kitapseverlerle buluşturacağız. 800’den fazla etkinliğin gerçekleştirileceği fuara 490 yayınevi, sahaf ve STK katılıyor.
Bu yıl Kocaeli Kitap Fuarımızın temasını “Roman ve Hikaye” olarak belirledik. Bu kapsamda birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Romandan sinemaya, romandan tiyatroya uyarlamalar gibi konular kitap fuarımızda enine boyuna konuşulacak konular arasında. Ziyaretçi sayısı bakımından Türkiye’nin en büyüğü olan fuarımızda minik ziyaretçilerimizi de unutmadık. Çocuk kitapları ve çocuk yazarları minik okurlarımızla buluşacak.
Kocaeli Kitap Fuarı’nda sizleri kağıttan dünyaları keşfetmeye davet ediyorum. Cemil Meriç’in sözüyle söyleyecek olursak; “Kitap, kâinata açılan kapı.” Değerli kitapseverler, bu kapıdan birlikte girelim.

Diğer Bilgiler

Fuara katılımcı ya da ziyaretçi olmak için fuar resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

instagram facebook twitter youtube  


Detaylar

Başlangıç:
27 Nisan 2020 @ 09:30
Bitiş:
5 Mayıs 2020 @ 21:30
Fuar Kategori:

Hangi Şehirde?

Kocaeli

Organizatör

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Telefon:
(0262) 318 10 00
Website:
https://www.kocaeli.bel.tr/

Yorum Bırakın

Avatar