Yükleniyor Fuarlar
Tüm Fuarlar Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı
:

Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı

30 Ekim Çarşamba @ 10:00 - 2 Kasım Cumartesi @ 19:00
Isparta

19. Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı sektörün meraklılarını Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturuyor.

Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı

Fuar Detayları

Gelişen dünya konjöktöründe, küresel ısınma ve buna bağlı su sıkıntısı, Tarım sektörünü her zaman olduğundan daha da önemli hale getirmiştir. Tarım sektörü bu önemini gelecek yıllarda daha da artıracak gibi görünmektedir.

DETAY FUARCILIK LTD. ŞTİ. olarak bu düşünceden yola çıkarak tarım sektöründe iyi bir potansiyel gördüğümüz GÖLLER BÖLGESİNDE, 2005 yılında başlatmış olduğumuz fuarımızı bu yıl da gerçekleştirecek olmanın heyecanı içindeyiz. ilk yıldan beri siz değerli katılımcıların desteklediği fuarımız her geçen yıl gözle görülür gelişmeler kaydetmektedir. Ekip olarak bu sorumluluk bilinciyle çalışmalara büyük bir heyecanla başlamış bulunmaktayız.

Göller bölgesinin ciddi bir tarım ve hayvancılık potansiyeline sahip olduğu ve yeni gelişmelerle bu potansiyelin daha çok arttığı gözlemlenmektedir. Isparta ekonomisi de ağırlıklı olarak tarıma dayanmaktadır. Tropikal bitkiler hariç hemen her türlü sebze ve meyve yetiştirilebildiği Isparta bölgesinde, özellikle elmacılıkta 518 bin tonluk üretimle Türkiye’nin elma üretiminin % 20’sini karşılamaktadır. Bu da demektir ki Türkiye’de üretilen her 5 elmadan biri Isparta’da üretilmektedir. Bu nedenle Isparta “Türkiye’nin elma üretim merkezi” olarak tanımlanmaktadır.

Bunun yanında da 16.587 ton kirazla yine ekonomiye önemli katkı sağlamaktadır. Ayrıca Isparta yağlık gül üretiminde de Türkiye de birinci sıradadır. Bölge illerinden Burdur için ise, Hayvansal üretim hem ekonomiye olan katkısı hem de önemli bir geçim kaynağı olması sebebiyle önemli bir yer tutmaktadır. Et ve yumurta tavukçuluğu yanında büyükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda önemli gelişmeler kaydedilmiştir ve üretim miktarları dikkate alınmaya değer boyutlardadır. Günde yaklaşık 800 ton süt üretilen Burdur’da hayvancılık sektörünün gelişmesi için tüm kurumlar ortak olarak büyük bir çaba sarfetmektedir.

Fuar Konusu

Tarım ve Hayvancılık – Tarım, Tarım Teknolojileri, Seracılık, Hayvancılık, Tohumculuk, Tavukçuluk, Süt Endüstrisi, Fidancılık


Diğer Bilgiler

Fuara katılımcı ya da ziyaretçi olmak için fuar resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Fuar Resmi Sitesi instagram facebook twitter youtube  


Göller Bölgesi Hayvancılık Fuarı Göller Bölgesi Tarım Fuarı Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı Isparta Tarım ve Hayvancılık Fuarı
Başlangıç:
30 Ekim Çarşamba @ 10:00
Bitiş:
2 Kasım Cumartesi @ 19:00
Isparta
Isparta, 32100 Türkiye
(0246) 223 80 80

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuar Navigasyon