Ticaret Bakanlığı, SIGN İstanbul 2021’i destek kapsamına aldı

Tarsus Turkey tarafından bu yıl 22.’si düzenlenen Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul, Ticaret Bakanlığı’nın ihracat stratejileri ve ekonomik öncelikler doğrultusunda yurt içinde destek kapsamına aldığı sayılı fuarlar arasına girdi.

Sektörünün tam 24 ay aradan sonra uluslararası ölçekteki ilk yüz yüze buluşması olmaya hazırlanan SIGN İstanbul 2021, yurt içi ve yurt dışından 350’nin üzerinde katılımcı firmaya ve çoğunluğu doğrudan satın almacı yaklaşık 25 bin profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yapacak. 09-12 Eylül tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde toplam 30 bin metrekare alanda gerçekleşecek organizasyonda endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojilerine dair en son teknolojiler sergilenecek.

Ticaret Bakanlığı, destek kapsamına aldığı fuarlar arasına SIGN İstanbul 2021’i de ekledi. Bu gelişmenin fuar katılımcıları açısından önemli avantajları beraberinde getireceğini söyleyen Tarsus Turkey Fuarlar Direktörü Seda Bozkurt konuya ilişkin açıklamasında; “Ticaret Bakanlığımız, yurt içindeki bir fuarı destek kapsamına alırken, o organizasyonun yurt dışı katılımcı ve ziyaretçi sayısının oranına ve yurt dışı katılımcılara tahsis edilen toplam stand alanının belirli bir düzeyde olmasına özellikle dikkat ediyor. Endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörünün uluslararası ölçekteki en önemli buluşmalarından birisi olarak kabul edilen SIGN İstanbul’u, aralarında dünya markalarının da olduğu firmalar ve 4 kıtadan binlerce iş insanı büyük bir heyecanla bekliyor. Küresel ölçekte yaşanan sorunlardan ötürü 2020 yılını fuarsız geçiren sektör, 24 ay aradan sonra ilk kez SIGN İstanbul 2021’de bir araya gelmiş olacak. İki yıldır ötelenen milyonlarca dolarlık satın alma talebinin büyük oranda karşılık bulacağı fuarımız, katılımcılarına benzersiz ticaret fırsatları sunacak. Ayrıca, SIGN İstanbul 2021’in Ticaret Bakanlığı desteği kapsamına alınmasından dolayı katılımcılarımız, önemli teşviklerden de yararlanarak fuar bütçelerini rahatlatabilecekler” dedi.

Sektörün tüm paydaşlarını Eylül ayında bir araya getirecek olan SIGN İstanbul 2021’de, dijital baskı makinelerinden serigrafi makinelerine, tekstil baskıdan lazer makinelerine, boyalardan promosyon ürünlerine, LED sistemlerinden endüstriyel reklam ürünlerine, 3D baskı teknolojilerinden görsel iletişim ve sergileme ekipmanlarına kadar tüm yenilikler bir arada sergilenecek.

Ticaret Bakanlığı destek kapsamına alınan SIGN İstanbul 2021 hakkında detaylı bilgi, katılım ve online ziyaretçi kaydı için www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Fuar

Sign İstanbul


SIGN İstanbul ile ilgili detaylar için fuar takvimine göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir