1.000’i yurt dışından yaklaşık 15 bin satın almacı, 160 katılımcı firmayla The Flower and Plant Show’da buluşuyor…

Fuar, yerli üreticiyi dünyadaki yeni pazarlara taşıyacak

Dünya süs bitkileri ihracatçıları içinde 23. sırada yer alan Türkiye, 21 milyar doları bulan ticaret pazarından daha fazla pay almayı hedefliyor. Önceki yıllara göre ihracatını artırıp ithalatını düşürme başarısı gösteren yerli üreticiler, Tarsus Turkey tarafından SÜSBİR iş birliğinde Tüyap’ta 12.’si düzenlenen The Flower and Plant Show fuarına katılarak, yeni pazarlara açılacak. Küresel nedenlerle bu yıla ertelenen yeni satın alma taleplerinin fuarda karşılık bulacak olması, organizasyona katılan firmalar için eşsiz ticaret fırsatları sunacak. Doğrudan 100 bin, dolaylı yoldan 500 bin kişiyi istihdam eden sektör, Avrupa standartlarında kaliteli ürünleri avantajlı fiyatlarla yetiştirebilme ve ihtiyaca göre sözleşmeli üretim yapabilme kabiliyetinin yanında, coğrafi konum ve lojistik avantajlarıyla birlikte, bölgesinin lider fuarından aldığı güçle, 2021’de yeni ihracat başarılarına imza atacak.

Yılda ortalama 6 milyar liralık üretim gerçekleştiren yerli süs bitkileri sektörü, The Flower and Plant Show’da dünya ile buluşacak. Yaklaşık 30 yıllık ihracat geçmişi bulunan ve çoğunlukla Avrupa Birliği ülkeleri ile Türki Cumhuriyetlere satış gerçekleştiren yerli üreticiler, Türkiye’nin sahip olduğu jeopolitik avantajı sayesinde Asya ve Avrupa’daki yeni pazarlara açılmak için en doğru adres olarak The Flower and Plant Show’u görüyor.

30 bin metrekare sergileme alanına sahip The Flower and Plant Show, ticaret yapmak üzere dünyanın dört bir tarafından gelecek yaklaşık 1.000 yurt dışı profesyonel ziyaretçinin yanı sıra aralarında belediyeler, kamu kurumları, inşaat ve peyzaj proje firmaları, turistik tesisler, yapı marketler, şehir planlamacıları ve mimarların da olduğu toplam 15 bin satın almacıyı ağırlayacak.

11 -13 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleşecek fuarda iç ve dış mekan süs bitkilerinden çiçek ve çiçekçilik malzemelerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan milli bitkilere, sulama ekipmanlarından peyzaj yeniliklerine ve bahçe aksesuarlarına kadar yüzlerce yeni ürün, teknoloji ve malzeme bir arada sergilenecek.

Yerli süs bitkileri sektörünün Türkiye’deki en büyük uluslararası ölçekli buluşması The Flower and Plant Show’a katılmak isteyen firmalar ve profesyonel ziyaretçiler detaylı bilgi için www.flowershow.com.tr adresini ziyaret edebilir.

İlgili Fuar

The Flower and Plant Show


The Flower and Plant Show ile ilgili detaylar için fuar takvimine göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir