Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörü, 2 yıl aradan sonra bir araya gelecek

Tarsus Turkey Fuarcılık tarafından T.C. Ticaret Bakanlığı, İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri), ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği) ve KOSGEB’in destekleriyle 31.’si düzenlenecek olan ZUCHEX, ev ve mutfak eşyaları sektöründe 2021’in dünyadaki ilk ve tek büyük buluşması olacak.

Milyarlarca dolarlık ticaretin beklendiği uluslararası organizasyon, 16 – 19 Eylül tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek. Fuarda, Türkiye’nin ve dünyanın lider markaları, sofra ve mutfak eşyalarından, elektrikli ev aletlerine, çelik mutfak eşyalarından dekoratif ev aksesuarlarına, ev tekstilinden cam, porselen ve seramiğe, plastik ev gereçlerinden, aydınlatma ve banyo & mutfak aksesuarlarına kadar en yeni koleksiyonlarını bir arada sergileyecek. Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtasından binlerce satın almacıya ev sahipliği yapacak Zuchex, aynı zamanda son iki yılın dünya genelinde bu alanda düzenlenen en büyük fuarı olacak.

İhracatını her yıl yüzde 10 artıran ve yurt dışı satışlarını 2021 sonunda 5 milyar dolara çıkarmayı hedefleyen Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörü, bölgesinde 2 yıl aradan sonra açılacak ilk fuar olan Zuchex’te bir araya gelecek. 30. yılını kutladığı son fuarda katılımcılarının ve ziyaretçilerinin beklentisini fazlasıyla karşılama başarısı gösteren ve yaklaşık 1,5 milyar dolar hacminde sektörel ticaretin gerçekleştiği Zuchex, 2021 Eylül ayındaki 31. buluşmada yeni başarı hikayeleri yazmaya hazırlanıyor.

Causey; “2 yıl aradan sonra Zuchex’te yeniden buluşuyoruz”

“Zuchex, ev ve mutfak eşyaları alanında dünya genelinde fuarsız geçen 2 yılın ardından 2021’in bu alandaki ilk ve tek büyük fuarı olacak” diyen Tarsus Turkey Fuar Direktörü Ebru Causey açıklamasında, küresel etkenlerden ötürü sektörde milyarlarca dolarlık satın alma talebinin biriktiğini vurgulayarak, bu taleplerin Zuchex 2021’de karşılık bulacağını söyledi. Fuarın, 10 milyar dolarlık Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün yurt içi ve yurt dışı satış hedeflerine ulaşma noktasında en önemli ticari platform olacağını belirten Causey, “Dünyanın dört bir yanından gelecek binlerce satın almacı, pazar lideri marka ve üreticilerin en yeni tasarımlarını, en avantajlı koşullarla tedarik edebilecek. Katılımcı firmalarımız da fuarla birlikte kendilerine yeni satış kanalları açarak, eşsiz ticaret fırsatları yakalayacak” dedi

Uluslararası Zuchex 2021’de “Sofra ve Mutfak Eşyaları”, “Pişirme Ekipmanları”, “Plastik Ev Eşyaları / Bahçe Aksesuarları”, “Ev Eşyaları”, “Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları” ile “Elektrikli Ev Aletleri” kategorilerinde lider tasarımcıların en yeni koleksiyonları ve 2022 trendleri bir arada sergilenecek.

Çoğu üretici 650 katılımcı firma ile yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 35 bin ticari satın almacının beklendiği Zuchex 2021 hakkında detaylı bilgi almak, organizasyonda katılımcı olarak yer almak veya fuarı ziyaret etmek isteyenler www.zuchex.com adresini ziyaret edebilirler.

İlgili Fuar

Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı


Uluslararası Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı ile ilgili detaylar için fuar takvimine göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir