SIGN İstanbul’u 4 bini yurt dışından yaklaşık 25 bin profesyonel ziyaret etti

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından çoğunluğu satın almacı binlerce iş insanını ağırlayan fuar, yurt dışı ziyaretçi oranını yüzde 19 arttırdı.

Bölgesinin en büyük endüstriyel reklam ve dijital baskı fuarı SIGN İstanbul, başarılı bir organizasyonu daha geride bıraktı. Türkiye’nin sektör liderleri ile dünya markalarının bir arada en yeni ürün ve teknolojilerini sergilediği SIGN İstanbul 2023’ü 3.976’sı yurt dışından toplam 24.612 profesyonel ziyaret etti. Yurt dışı ziyaretçi oranını yüzde 19 arttıran fuara sırasıyla İran, Kosova, Bulgaristan, Makedonya, Irak, Almanya, Romanya, Azerbaycan, Tunus ve Gürcistan’dan en yoğun ziyaret gerçekleşti. Bu sene de katılımcılarına eşsiz ticaret fırsatları sunan ve sektöründe çeyrek asrı geride bırakmaya hazırlanan SIGN İstanbul’un 25. buluşması, 31 Ekim – 03 Kasım 2024 tarihlerinde, yine Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek.

Bozkurt; “Katılımcı firmalar, daha fuar sürerken 2024 buluşması için yerlerini ayırttı”

Bu sene de katılımcılarının ve ziyaretçilerinin beklentilerinden fazlasını veren bir SIGN İstanbul’u daha geride bıraktıklarını söyleyen Tarsus Türkiye Fuarlar Direktörü Seda Bozkurt, “Bulunduğumuz coğrafyada endüstriyel reklam ve dijital baskı endüstrisinin bir numaralı buluşma adresi yine SIGN İstanbul oldu. Özellikle yurt dışından yoğun bir ilgi vardı. Geçen seneye göre yurt dışı ziyaretçi sayımızı yüzde 19 artırdık. Bu hem sektörel ticaret hem de Türkiye ekonomisi için önemli bir katma değer. SIGN İstanbul, sektörünü büyütmeye devam ediyor. Daha fuar sürerken, katılımcılarımızın birçoğu 2024 buluşması için yerlerini ayırttı. SIGN İstanbul, gelecek yıl 25. yaşını kutluyor olacak. Çeyrek asrı geride bırakan bir fuar markası olarak, sektörümüzle birlikte daha nice yeni başarılara imza atacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir