BETT Eğitim Teknolojileri Fuarı

Londra’da 22- 25 Ocak tarihleri arsında gerçekleştirilen eğitim teknolojileri fuarı kapılarını açtı. BETT fuarında 146 ülkeden bine yakın şirket bir araya geldi.

Londra’da 22- 25 Ocak tarihleri arsında gerçekleştirilen BETT Eğitim Teknolojileri Fuarı kapılarını açtı. BETT fuarında 146 ülkeden bine yakın şirket bir araya geldi.

Bahçeşehir Kolejleri Teknoloji Birimi tarafından üretilen hidrolik kol, geri dönüşüm filamenti, solar panel ve çok sayıda teknolojik ürün fuarda oldukça ilgi gören ürünler arasında yer aldı. Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin küresel Eğitim oturumunda Bahçeşehir Koleji icra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ve Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz bazı açıklamalarda bulundu.

Ülkemizin Gururu Oldular

Fuarda önümüzdeki 200 sene içinde eğitimde oluşan teknolojik değişimlere yer verildi. Bu değişimleri merak eden binlerce insan fuara akın etti. Hüseyin Yücel fuar kapsamında yaptığı konuşmada eğitim ve teknoloji konularına değindi. AR-GE departmanlarının bulunduğundan bahseden Yücel, Teknoparkta öğretmenler ile geliştirilen ürünlerin tanıtıldığını belirtti.

Eğitim sektörünün bir endüstri olduğunu vurgulayan Yücel, Uzak Doğu ve Orta Doğu’dan ciddi bir ilgi olduğunu belirtti. Ülkemizde sınav sistemin var olduğunun düşünüldüğünü belirten Yücel, eğitim sistemimizin tanıtıldığında çok beğenildiğini vurguladı. Ülkemizde eğitim alanında güzel şeylerin yapıldığını ve eğitimin bir sektör olduğunu vurgulayan Yücel, bu fuarda aslında bu durumun görüldüğünü belirtti. Kurumlarının sistem eğitimini uyguladığını belirten Yücel, yakın zamanda öğrencilerin müfredat ile bir uydu kurduğunu belirtti. Uydunun güneş paneli ile çalıştığını sözlerine ekleyen Yücel, ülkemizden bu fuara katılan tek eğitim kurumu olduklarını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir