Adventure Turkey, Türkiye’yi ön plana çıkaracak

Raftingten paraşütü, dalıştan kayağa kadar macera severler için birçok alternatif barındıran Türkiye’nin en maceracı fuarı Adventure Turkey kapılarını açtı. Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan, organizasyonun Ülkemizin tanıtımı için büyük önem taşıdığını söyledi.

25 ülkeden 17 bin ziyaretçi hedefiyle 13 Şubat Perşembe günü İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açan ve pazar akşamına kadar ziyaret edilebilecek, Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen ‘Macera Turizmi ve Sporları Fuarı Adventure Turkey’ off road araçlarından kamp malzemelerine, dalış ekipmanlarından dağcılığa kadar macera severlerin buluşma noktası olacak.

Bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizmde, macera turizmine olan ilgi her geçen yıl artıyor. Her yıl yüzde 20 -30 oranında büyüme gösteren sektör ülkeler içinde önemli bir gelir kapısı olurken, ülke tanıtımı içinde önemli bir görev görüyor. Bu kadar önemli sektör ülkelerin ekonomilerinde ve tanıtım stratejilerinde büyük rol oynuyor. Bu kapsamda ise Türkiye, 13 Şubat Perşembe günü İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açan ve Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilecek, Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen ‘Macera Turizmi ve Sporları Fuarı Adventure Turkey’e ev sahipliği yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir